-

Tartuffe ( Namı-I Değer Yüzsüz )

  • Komedi

Tartuffe ( Namı-I Değer Yüzsüz )

17. yüzyılın mizah dehası Molière’in bütün dünyada en çok sahnelenen başyapıtı  Tartuffe, muhteşem bir kadroyla seyirci karşısında…

Düzenbaz, ahlaksız, riyakar ama bir o kadar da uyanık bir adam olan “Tartuffe”, din adamı görünümünde, zengin Orgon’un evine yerleşir. Yerleşir yerleşmez de etkisi altına aldığı Orgon’un karısını, parasını, kızını, evini, hatta özgürlüğünü bile ele geçirmeye başlar. Üstelik de zorbalıkla değil. Gerçek bir saf olan Orgon’u parmağında oynatarak… 

Peki ama nasıl kurtulacak aile bu “Yüzsüz” den? Ya da kurtarılmaya değerler mi gerçekten?

Aldatanların gözü dönmüştür de aldananlar da her zaman mağdur mudur gerçekten?

Bolca kahkaha atacağınız bu oyunda 2 saatin nasıl geçtiğini anlayamayacak, çok eğlenecek ve “yüzyıllar geçmesine rağmen nasıl dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz” diye düşüneceksiniz.

 

Yazan: Moliere
Çeviren & Uyarlayan: Irmak Bahçeci
Yöneten: Emrah Eren
Müzik: Tolga Çebi
Dekor: Melih Karakurt
Kostüm: Sadık Kızılağaç
Işık: Yakup Çartık
Hareket Düzeni: Utku Demirkaya
Şarkı Sözleri: Faruk Üstün
Korrepetitör: Buket Bahar
Afiş & Broşür Tasarım: Berkcan Okar
Oyun Fotoğrafları: Emre Mollaoğlu
Yönetmen Yardımcıları: Zeynep Yazıcıoğlu - Melis Mete
Proje Koordinatörü: Çiğdem Ersoy
Teknik Sorumlu: Osman Can Özdemir

Oynayanlar:

Beyti Engin 

Fatih Al

Feri Baycu Güler

Goncagül Sunar

Cemil Büyükdöğerli

Sefa Tantoğlu 

Sevi Demirçivi

Ziver Armağan Açıl

• Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

• Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.

• Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

• Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

• Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

• Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü